Śremscy policjanci zabezpieczyli 11 woreczków z amfetaminą

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zabezpieczyli 11 woreczków z amfetaminą, które posiadał pasażer zatrzymanego do kontroli drogowej VG Golfa. Mężczyzna trafił do “policyjnego aresztu”.

29 kwietnia br., około godz. 23.20, policjanci prewencji w Śremie na ulicy Piłsudskiego zatrzymali do kontroli drogowej VW Golfa.

W pojeździe było czterech mężczyzn, mieszkańców powiatu zielonogórskiego, którzy w rozmowie z mundurowymi oświadczyli, że jadą do pracy.

Podczas legitymowania funkcjonariusze zauważyli, że jeden z pasażerów golfa zachowuje się nerwowo. Czujni stróże prawa w kieszeni jego spodni znaleźli zwinięte chusteczki higieniczne, a w ich wnętrzu znajdowały się 4 woreczki strunowe z białym proszkiem. Ponadto pies do wyszukiwania zapachu narkotyków, podczas przeszukania VW Golfa, w torbie podróżnej znajdującej się w bagażniku i należącej do tego samego pasażera, znalazł kolejnych 7 woreczków strunowych z białym proszkiem.

Policjanci wykonali badanie testerem narkotykowym, które potwierdziło, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina.

Mundurowi zatrzymali 30 – letniego mieszkańca powiatu zielonogórskiego i osadzili go w „policyjnym areszcie” do wyjaśnienia tej sprawy.

30 kwietnia mężczyzna usłyszał zarzut i został przesłuchany. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

zdjęcie: Dawid Wojtkowski

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.