Pracowity weekend śremskich pływaków

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Miniony weekend był dla śremskich pływaków bardzo pracowity. Już od czwartku grupa czwartoklasistów wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 10 i 11 letnich, które odbywały się w Poznaniu i które zgromadziły młodych pływaków z Wielkopolski.

Zawodnicy Wodnika wystartowali w tych zawodach po raz pierwszy i do przepłynięcia mieli 50m. stylem motylkowym oraz 100m.grzbietem. Wielu z nich poprawiło swoje życiówki co było powodem ich radości oraz trenerów. Jeszcze lepszy okazał się kolejny dzień zawodów, bo przyniósł pierwsze medale na tak poważnych zawodach. W tym dniu zawodnicy mieli do przepłynięcia 100m. stylem klasycznym i dowolnym,ewentualnie 200m. stylem zmiennym. Brąz w ”żabce” zdobyła Natalia Sójka bijąc przy okazji życiówkę a na koniec zawodów w niezwykle emocjonującym wyścigu sztafetowym stylem dowolnym, dziewczęta zajęły także 3 miejsce.

Po jednodniowej przerwie, czwartoklasiści w towarzystwie swoich starszych klubowych koleżanek i kolegów, wystartowali w niedzielę 24 maja w IV Mistrzostwach Ostrzeszowa w Pływaniu. W tych licznie obsadzonych zawodach, 38 osobowa grupa ze Śremu zdobyła 28 medali : 10 kl. czwarta, 11 kl. piąta, 4 kl. szósta i 3 medale gimnazjaliści. Wśród najmłodszych 3 medale, 2złote i srebrny zdobyła Natalia Sójka, 2 medale, złoty i brązowy zdobyła Joanna Szałek ,po jednym medalu brązowym zdobyli Olga Baran, Jakub Brzeziński, Adam Górczyński,Zuzanna Grzelka i Bogusław Maskuliński.. Wśród zawodników piątej klasy medale wywalczyli: Olga Foerster 3 brązowe,Aleksandra Stachowska 2 brązowe i po jednym medalu: Wiktoria Kasprzak srebro, Nikola Galewska srebro, Wiktoria Mucha brąz , Jagoda Duda brąz ,Piotr Maskuliński brąz, Bartosz Jabłoński srebro.

Nie zawiedli także zawodnicy starsi: Paulina Wielińska wywalczyła łącznie trzy medale – jeden złoty i dwa srebrne, brąz Zuzanna Statucka ,wśród gimnazjalistów na podium wszedł Michał Szewczyk- brąz i Wiktoria Musielak również brąz. Trenerzy nie ukrywali zadowolenia z postawy nie tylko medalistów, ale postawy i wyników wszystkich wychowanków.

Pracowity weekend śremskich pływaków

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.