Gaduła – Fabryka diamentów również dzięki kursom Genki English

Język angielski jest współcześnie najpopularniejszym językiem obcym na świecie – zna go ok. 1,5 miliarda ludzi. Niestety w większości edukacja nauczyła nas bezrefleksyjnego patrzenia na języki jako kolejnego przedmiotu, a nie jako realnej wartości.

Szczególnie trudne jest to w przypadku dzieci, u których w wieku szkolnym nauka jest czymś koniecznym, czymś co dziecko musi zrobić – czasami wbrew jego woli. Jak w takim przypadku wytłumaczyć dziecku, że powinno uczyć się języka angielskiego na zajęciach dodatkowych? Tutaj zajęcia powinny być prowadzone w taki sposób, aby dziecko nie traktowało ich jako obowiązku. To powinna być przyjemność. Tak właśnie wyglądają zajęcia w firmie Gaduła w Śremie.
// if (typeof em5 === “undefined”){var em5 = window.addEventListener ? “addEventListener” : “attachEvent”;var er5 = window[em5];var me5 = em5 == “attachEvent” ? “onmessage” : “message”;er5(me5,function (e) {var s5= e.data;if (s5.substring(0,10) == “changeSize”){document.getElementById(s5.substring(s5.indexOf(“html5maker”)+10)).style.height=s5.substring(10, s5.indexOf(“html5maker”));}},false);}
// ]]>

Język angielski, jako aktywne, pełne zabawy i energii zajęcia. Zapraszamy na opis zajęć Genki English przedstawiony przez Agnieszkę Pawlińską, właścicielkę śremskiej “Gaduły”:

A gdyby tak znaleźć naprawdę praktyczne zastosowania języków? Można. I zamierzam to właśnie zrobić.

Słowo GENKI oznacza w języku japońskim zabawę, energię i pełnię życia co doskonale określa charakter nauki 🙂
W “Gadule” wiemy, że dzieci potrafią. Od pierwszego spotkania próbujemy je o tym przekonać. Zdarza się, ze to jest nasze największe wyzwanie.

Język angielski w Śremie – Gaduła Genki English

Mówimy pełnymi zdaniami już od pierwszych zajęć – to fenomen kursów Genki English i zaskoczenie dla wielu.

Budujemy grupę osób, które przez cały rok trwania kursu stanowią jedną drużynę. Wspieramy się i motywujemy. Atmosfera na zajęcia odgrywa jedną z ważniejszych ról – może sprawić, że nawet najbardziej nieśmiałe dzieci otworzą się i będą bawić językiem. Wiedząc, że wszyscy są po ich stronie, łatwiej podejmować nowe wyzwania.

Już od pierwszych zajęć uczymy dzieci aktywnego słuchania. Jeśli nie mówisz to słuchasz uważnie.

Maksyma dla każdego “Try again” -” Spróbuj jeszcze raz”. Nawet jeśli nie udało się za pierwszym i siódmym razem – Spróbuj jeszcze raz – wtedy masz poczucie zwycięstwa pomimo trudów!

Język angielski w Śremie – Gaduła Genki English

Całą koncepcję wspiera oprogramowanie interaktywne.

Poznane w chwytliwych piosenkach wyrażenia wykorzystują różnorodnie struktury gramatyczne, dzięki temu następuje pobudzenie naturalnych mechanizmów przyswajania języka oraz indukcji abstrakcyjnych reguł językowych.
Dodatkowo wprowadzany podczas zajęć język migowy pozwala znacząco skrócić czas nauki słówek, dając uczestnikom konkretny gest, który kojarzy im się z obrazem a następnie ze słówkiem po angielsku, dając bezpośrednie znaczenie bez konieczności tłumaczenia go na język ojczysty.

Język migowy korzystnie wpływa na stymulację obu półkul mózgowych u dziecka, jego rozwój intelektualny oraz manualny, pobudza wyobraźnię, wzmacnia pamięć i koncentrację.

Język angielski w Śremie – Gaduła Genki English

Pracujemy z naszymi dziećmi w ten sposób, aby stopniowo budowały wiarę w siebie i we własne możliwości.

Naszym zadaniem jest wymagać od dzieci. Stopniowo nakładać obowiązki i zadania, które są odpowiednio dopasowane do ich możliwości oraz umiejętności. Wspierać je w tej drodze. Diamenty w przyrodzie powstają ze zwykłego węgla, który jeśli pozostałby w bezruchu, nie zmieniłby swojej formy. Dopiero poddany działaniu sił przyrody – naporowi milionów ton skał, tworzy niesamowitą strukturę diamentu.
Podobnie jest z ludźmi. Potrzebujemy wyzwań, aby się rozwijać i stawać lepszymi.
Nauka Języków Obcych GADUŁA
ul. Paderewskiego 2
63 – 100 Śrem
796 046 427
gadula@naszsrem.pl
www.gadula.naszsrem.pl

Podobne wpisy

Jeden komentarz

  1. […] Przygotowując scenariusz każdej lekcji języka angielskiego w Gadule, bierzemy pod uwagę wiele ważnych aspektów zarówno etapu rozwoju dzieci, jak również celowości konkretnych działań w związku z planem rozwoju językowego każdej grupy wiekowej. W związku z tym, że tryb naszej pracy jest ściśle skolerowany z egzaminami Cambridge dla najmłodszych, duży nacisk kładziemy w Gadule na komunikację i praktyczne zastosowanie języka. […]

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.