Życiówki naszych pływaków podczas zawodów w Oleśnicy

W dniach 18-19 kwietnia br. w Oleśnicy odbył się IV Międzynarodowy Mityng Pływacki. W zawodach wzięło udział 360 zawodników w tym 40 zawodników z Litwy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Śremski Klub Sportowy Wodnik reprezentowało 40 zawodników w czterech kategoriach wiekowych.

Po raz pierwszy wystartowali w tak poważnych zawodach uczniowie klasy czwartej pływackiej. Był to dla nich swoisty dwudniowy maraton. Trener miał okazję zaobserwować swoich zawodników w wymagających warunkach. W pierwszych startach emocje nie pomagały w osiągnięciu dobrych wyników, jednak z czasem było coraz lepiej. Ostatecznie wielu młodych zawodników-czwartoklasistów poprawiło swoje rekordy życiowe, co dało im oraz trenerowi powód do radości.

Paulina Wielińska oraz Wiktoria Musielak podczas IV Międzynarodowego Mityngu Pływackiego w Oleśnicy

Wśród zawodników rocznika 2003 na pochwałę zasługują Ksawier Luto w stylu dowolnym oraz Jakub Czekała w stylu klasycznym, którzy bijąc swoje życiówki uplasowali się w pierwszej dziesiątce . Wśród dziewcząt z tego rocznika :jak zwykle nie zawiodły Wiktoria Kasprzak oraz Olga Foerster. Pozostali zawodnicy rocznika 2003 poprawiając swoje czasy mogą zaliczyć te zawody do bardzo udanych.
Miejsca na podium wywalczyli starsi, bardziej doświadczeni zawodnicy. Trzy srebrne medale zdobyła Paulina Wielińska( 200 dowolnym- życiówka , 100 dowolnym i 100 motyl)

Dawid Wawrzynkiewicz podczas IV Międzynarodowego Mityngu Pływackiego w Oleśnicy

Starsi o rok od niej mieli utrudnione zadanie gdyż startowali z rocznikiem 2000 .Wiktoria Musielak zdobyła brąz na 100 motylkowym. Również brązy wywalczyli Albert Weber z życiówką na 200 dowolnym oraz również z życiówką Dawid Wawrzynkiewicz na 100m stylem klasycznym. W sumie Wodnik przywiózł 6 medali.