Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej

Dnia 10.04.2015 w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie odbył się już po raz kolejny Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej. Udział w konkursie wzięli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie, z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. hr. W. Zamoyskiego w Nochowie oraz z Gimnazjum Dwujęzycznego w Śremie.

Gimnazjaliści recytowali wiersze bardziej i mniej znanych autorów. Zadaniem uczestników było przygotować tekst w jednym z czterech języków obcych: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej

Za recytację poezji w języku angielskim przyznano pierwsze miejsce ex aequo Klaudii Mroczkowskiej z Gimnazjum nr 1 oraz Bartoszowi Górniakowi z Gimnazjum w Nochowie. Angelika Kaczmarek – uczennica Gimnazjum w Nochowie – została najwyżej oceniona za prezentację wiersza w języku niemieckim. Wśród recytujących w języku francuskim najlepsza okazała się Ines Rochebois z Gimnazjum nr 1 w Śremie, natomiast Kaja Klemczak z Gimnazjum Dwujęzycznego w Śremie znalazła się na pierwszym miejscu recytując tekst w języku rosyjskim. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej

Piątkowe popołudnie upłynęło uczestnikom w miłej atmosferze i z pewnością będzie miało wpływ na rozwój kulturalny uczniów, którzy mogli nie tylko zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, lecz także posłuchać pięknych tekstów poetyckich w językach ich autorów.

Gminny Konkurs Poezji Obcojęzycznej

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.