1 maja wielka akcja znakowania rowerów w Śremie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Komenda Powiatowa Policji w Śremie, Urząd Miejski w Śremie oraz Straż Miejska organizują akcję znakowania rowerów. Celem projektu jest przeciwdziałanie kradzieżom jednośladów, a jego inauguracja odbędzie się 1 maja w Śremie na Promenadzie.

Z inicjatywy mł. insp. Zbigniewa Rogali Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, po raz pierwszy, będziemy znakowali rowery.

Szef śremskiej Policji nawiązał w tym zakresie współpracę z Burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim i gmina Śrem ufundowała zakup specjalistycznych flamastrów i latarek UV.

A wszystko po to, aby przeciwdziałać kradzieżom jednośladów.

Akcja znakowania rowerów odbędzie się w ramach kampanii „Rowerowy Śrem” i w związku z realizacją rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Inauguracja projektu już w najbliższy piątek, 1 maja, w godz. 12.00-15.00, w Śremie na Promenadzie, przy wypożyczalni rowerów, która tego dnia będzie czynna w godz. 11.00 – 19.00.

Policjanci i strażnicy miejscy będą bezpłatnie znakowali rowery sprawne technicznie i posiadające obowiązkowe wyposażenie. Właścicieli jednośladów prosimy o zabranie ze sobą dowodów osobistych.

W ramach akcji Twój rower otrzyma numer ewidencyjny, który umieszczony zostanie w rejestrze prowadzonym przez Straż Miejską w Śremie. Otrzymasz też potwierdzenie przystąpienia do projektu.

Patrnerem przedsięwzięcia jest także Firma GREEN BIKE Poland ze Śremu, a w inaugurację akcji włączy się również Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.