Wandale uruchomili i uszkodzili kolejkę elektryczną Madagaskar

Kilkoro chłopców w wieku od 10 do 16 lat uruchomiło i uszkodziło kolejkę elektryczną “Madagaskar”, która woziła gości śremskiego ZOO w Parku im. Powstańców Wlkp. w Śremie

W niedzielę, 15 lutego, tuż przed godz. 13.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że grupa dzieci jeździ kolejką elektryczną po terenie Parku im. Powstańców Wlkp. w Śremie.

Na miejsce udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy ustalili, że kilkoro nieznanych dzieci użytkowało kolejkę elektryczną „Madagaskar” należącą do przedszkola i zaparkowaną przy hotelu w parku. Dzieci jeździły kolejką po terenie parku i uszkodziły pojazd.

Sprawa szybko trafiła w ręce policjantów zespołu ds. nieletnich, którzy w toku wykonywanych czynności ustalili, że w piątek, 13 lutego, 16 – letni mieszkaniec Śremu uszkodził zabezpieczenie od skrzynki elektrycznej wbudowanej w kolejkę i uruchomił pojazd. Następnie wspólnie z 12 – letnim śremianinem jeździł nim w pobliżu hotelu.

Następnego dnia, 14 lutego, już pięcioro dzieci w wieku od 10 do 12 lat jeździło kolejką. Tego dnia chłopcy uderzyli w mur budynku, co spowodowało kolejne uszkodzenia pojazdu.

W niedzielę, 15 lutego, czterech chłopców użytkowało „Madagaskar” i jeździło nim po terenie parku. Wówczas kierujący kolejką 12 – latek uderzył w drzewo, co ponownie skutkowało uszkodzeniami pojazdu.

16 – latek, który uszkodził zabezpieczenie od skrzynki elektrycznej wbudowanej w kolejkę usłyszał zarzut i został przesłuchany w obecności matki. Z pozostałymi dziećmi oraz ich rodzicami policjanci przeprowadzili rozmowy.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.