Spotkanie uczniów klas pływackich z polskim olimpijczykiem Sławomirem Kuczko

21 marca, w pierwszy dzień wiosny uczniowie klas pływackich Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjaliści z „jedynki” uczestniczyli w spotkaniu z polskim olimpijczykiem Sławomirem Kuczko.

Utytułowany pływak, który reprezentował Polskę w 2012 roku na olimpiadzie w Londynie, specjalizował się w stylu klasycznym. Do niego należy niepobity dotychczas rekord Polski na 200m wynoszący 2:06,61s. Jest również mistrzem Europy z 2006 roku na tym dystansie. Pan Sławomir obecnie jest trenerem w klubie AZS AWF Warszawa. Jest także osobistym trenerem w pracy na lądzie najlepszego grzbiecisty Polski, Radosława Kawęckiego.

Przybył on wraz z Beatą Pożarowszczyk, wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski a także wielokrotną mistrzynią Polski w ratownictwie wodnym.

Oboje zachęcali naszych zawodników do uprawiania pływania. Przybyli także z propozycją udziału w obozie sportowym, organizowanym właśnie przez nich . Pod okiem jeszcze jednej polskiej olimpijki( z Pekinu) Joanny Budzis oraz wielokrotnego mistrza Polski w stylu motylkowym, Marcina Babuchowskiego nasi zawodnicy będą mogli doskonalić technikę czterech stylów pływackich.

Pan Sławomir wraz z Panią Beatą, cierpliwie odpowiadali na wiele pytań śremskich pływaków, rozdawali autografy a także stawali do wspólnych fotek.

KS Wodnik Śrem

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.