Pod wpływem alkoholu znęcał się nad matką i wygrażał sąsiadom

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31 – letniego mieszkańca gminy Brodnica, który będąc w stanie nietrzeźwości, bez powodu, wszczynał awantury w miejscu zamieszkania, znęcał się nad matką, groził sąsiadom, niszczył mienie należące do wspólnoty mieszkaniowej, a także dokonywał samookaleczenia. Decyzją sądu agresor trafił do aresztu.

24 lutego br. policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 31 – letniego mieszkańca gminy Brodnica, który będąc pod wpływem alkoholu, bez powodu, wielokrotnie wszczynał awantury w miejscu zamieszkania, był agresywny wobec domowników i sąsiadów.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna znęcał się nad matką, zniesławiał sąsiadów i groził im, niszczył wyposażenie mieszkania, a także mienie należące do wspólnoty mieszkaniowej. Dokonywał też samookaleczenia. Od dłuższego czasu stanowił zagrożenie dla siebie i swojego otoczenia.

I tak, np. 19 września 2014r. dzielnicowi interweniowali w miejscu zamieszkania mężczyzny w związku ze zgłoszeniem o tym, iż 31 – latek pijąc wino spaceruje po dachu budynku oraz rzuca w przechodniów słoikami napełnionymi wodą. Jak się okazało mężczyzna miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie, został osadzony w Komendzie do wytrzeźwienia. Natomiast policjanci zespołu ds. wykroczeń skierowali wówczas wniosek o jego ukaranie do sądu.

W czwartek, 26 lutego br., na wniosek Policji i prokuratury, decyzją sądu agresor trafił na trzy miesiące do aresztu.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.