Marek Skorczyk najlepszym zawodnikiem Otwartych Mistrzostw Poznania w boksie

W sobotę 28.03.2015 na sali KKS Sporty Walki Poznań odbyła się kolejna edycja zmagań w boksie amatorskim pt. BITWA O POZNAŃ (dawniej otwarte Mistrzostwa Poznania w Boksie), w których po raz kolejny brali udział zawodnicy sekcji bokserskiej WARTY ŚREM.

Tym razem do zawodów zgłosiło sie aż 140 zawodników z całej Polski. Najlepiej ze śremskiego klubu zaprezentował się Marek Skorczyk, którego był to pierwszy start na amatorskich ringach po kilkuletniej przerwie! Marek zdobył złoty medal oraz jak się później okazało puchar dla najlepszego zawodnika turnieju!.

Marek Skorczyk najlepszym zawodnikiem Otwartych Mistrzostw Poznania w boksie

Walki odbywały się w trzech grupach zaawansowania, a zawodnicy oraz zawodniczki wszystkich grup stworzyli wielkie widowisko. Śremski Klub Sportowy Warta reprezentowało czterech, nie pięciu zawodników jak wcześniej zgłoszono ponieważ Kazimierz Pera niestety musiał zrezygnować z turnieju (tym samym nie miał możliwości obrony tytułu mistrza z poprzedniej edycji).

Zawodnicy reprezentujący Śrem:

  • Marcin Kaczmarek
  • Patryk Klupś
  • Adrian Dzierżawczyk
  • Marek Skorczyk

Pierwszym zawodnikiem z naszego klubu jaki brał udział w Mistrzostwach był Marcin Kaczmarek, który startował w zawodach dla średnio – zaawansowanych w kategorii 91+ i niestety przegrał w swojej pierwszej walce. Drugi z zawodników Patryk Klupś (tytuł mistrzowski w poprzedniej edycji w swojej kat.) brał udział w zawodach dla grupy zaawansowanej i podobnie jak Marcin po bardzo zaciętej walce, decyzją sędziów przegrał na punkty z zawodnikiem z Konina – Patrykiem Flisem, który okazał się lepiej dysponowany tego dnia.

Dobrze w moich oczach zaprezentował się Adrian Dzierżawczyk, który również startował w grupie zaawansowanej. Niestety inaczej widział walkę sędzia ringowy, który wskazał zwycięstwo przeciwnika Adriana – zawodnika klubu KKS Sporty Walki Poznań.

Honor zawodników ze Śremu uratował Marek Skorczyk, a był to jego pierwszy start na amatorskich ringach, po kilkuletniej przerwie. Marek boksował w swojej kategorii wagowej 91+ i musiał stoczyć 2 pojedynki z których obydwa wygrał, jednocześnie zdobywając złoty medal oraz jak się później okazało puchar dla najlepszego zawodnika turnieju!!!!.

Mimo zwycięstwa Marka pozostaje pewien niesmak, gdyż tyle o ile Marcin robił co mógł w ringu a wygrać nie zdołał, o tyle Patryk i Adrian mieli swoich przeciwników w zasięgu wygranej i mogli ich pokonać a o przegranej zadecydowały niesprzyjające tego dnia okoliczności.

Krzysztof Lewandowski, ŚKS Warta Śrem – boks

Marek Skorczyk najlepszym zawodnikiem Otwartych Mistrzostw Poznania w boksie

„Bitwa o Poznań” skierowana jest głównie do osób z krótkim stażem treningowym ( poniżej 10 walk amatorskich) w celu sprawdzenia swoich umiejętności w profesjonalnym ringu bokserskim. Nie jest wymagana przynależność klubowa – udział może wziąć każdy mężczyzna czy kobieta, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności bokserskie!

Podział na poziom zaawansowania:

grupa początkująca: od 0-1 roku treningów

grupa średnio-zaawansowana: od 1-3 lat treningów

grupa zaawansowana: powyżej 3 lat treningów.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.