Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

W piątek 6 marca w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie zorganizowano Dzień Otwartych Drzwi. Szeroko otwarte, z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego u progu, zapraszały odwiedzających.

Tego dnia na terenie całej szkoły odbyły się swoiste podchody z Noblistami – uczniowie klas szóstych przy wejściu do szkoły otrzymali mapkę z rozmieszczeniem sal i informację o odbywających się w nich zajęciach. Zadaniem odwiedzających było zaliczanie poszczególnych etapów oraz zdobywanie pieczątek jako potwierdzenie wykonania. Za zrealizowanie wszystkich punktów z mapy na uczniów czekały nagrody.

Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem było spotkanie z Dyrekcją, podczas którego przekazano informacje, dotyczące m.in. rekrutacji oraz oferty szkoły. Następnie na scenie można było zobaczyć występ szkolnego zespołu wokalno-muzycznego. Rodziców i uczniów zaproszono do odwiedzenia poszczególnych sal lekcyjnych. Na gości czekali uczniowie, którzy pod opieką swych nauczycieli przygotowali prezentacje, warsztaty oraz towarzyszące im quizy i konkursy. Atrakcji było wiele. Szóstoklasiści mieli okazję przekonać się, jak ciekawe są warsztaty przygotowane przez uczniów klas innowacyjnych.

 

Uczniowie klas z innowacją z języka angielskiego przygotowali dla odwiedzających wycieczkę do Anglii, Galę wręczenia Oskarów oraz Koronację Brytyjskiej Królowej. Uczniowie klasy z innowacją europejską również przygotowali prezentację swoich dokonań, quiz wiedzy o UE, a chętnym szóstoklasistom malowali na policzkach flagi krajów europejskich. Ciekawe warsztaty były kolejnym dowodem na to, że język obcy można polubić. I to nie tylko angielski, gdyż podczas warsztatów z języka niemieckiego zwiedzający tańczyli oraz próbowali różnych smaków, przy okazji poznając kilka słówek z języka niemieckiego, a na warsztatach z języka rosyjskiego- można było napisać swoje imię w języku rosyjskim. Kółko Miłośników Języka Ojczystego przeniosło szóstoklasistów w Krainę Małego Księcia. Nie zabrakło też interesujących doświadczeń w pracowni chemii i fizyki. Uczniowie podziwiali również efekty pracy swych kolegów, zwiedzając Wernisaż prac plastycznych. Zajęcia na sali gimnastycznej oraz pokazy tańca, w tym zumby, były swoistym zaproszeniem do aktywnego wzięcia udziału w sportowym życiu naszej szkoły.

Dzień Otwartych Drzwi w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Śremie

W kawiarence „Pod Noblem” można było osłodzić sobie piątkowe popołudnie, a kończąc wędrówkę szkolnymi korytarzami, odwiedzić stanowisko prężnie działającego wolontariatu i Klub Młodego Europejczyka oraz spotkać się z pedagogiem czy psychologiem szkolnym. Dzień Otwartych Drzwi przeszedł do historii. Kolejny dopiero za rok.
Już teraz Gimnazjum nr 1 im Polskich Noblistów zaprasza, a szóstoklasistom mówi:
„Do zobaczenia we wrześniu”.

materiał dzięki uprzejmości Gimnazjum nr 1 w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.