Znakomity występ Karoliny Muchy (Wodnik Śrem) podczas Pucharu Silesia 2015

W dniach 14-15 lutego 2015 w Katowicach odbyły się Zawody Pływackie Puchar Silesia 2015. Uczestniczyło w nich 576 zawodników z 47 klubów z Polski, głównie czołowe kluby ze Śląska i południa Polski.

Zawody zostały podzielone na trzy bloki startowe: dwa w sobotę, jeden w niedzielę rano. W kategorii open wszystkie wyścigi odbywały się na zasadzie eliminacji i finałów tzn że sześć najlepszych wyników , bez względu na kat wiekową startują powtórnie aby wyłonić najlepszego zawodnika zawodów w poszczególnych konkurencjach. Do tego w każdej kat wiekowej zostały rozdane medale.

Śrem reprezentowało 23 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze wyniki osiągnęła reprezentantka Wodnika: Karolina Mucha- 16 lat.  Karolina startowała w ośmiu konkurencjach. Jej mocnymi stylami są: Grzbietowy, dowolny i motylkowy.

W sobotę przed południem rozpoczęła od razu od brązowego medalu na 50m stylem dowolnym. Uzyskała czas 28,42.
W tym samym bloku startowała na dyst 100m st motylkowym: zajęła V m-ce z czasem 1:11,89

W drugim sobotnim bloku startowała w konk 100m st grzbietowym; z czasem 1:11,65 zajęła również V m-ce Drugi start tego bloku Karoliny to 200m st dowolnym. Tu zajęła X m-ce z czasem 2:24,96( słabo rozłożyła siły).

W trzecim bloku- czyli w niedzielę Karolina startowała trzy razy i znów w pierwszym starcie zdobyła brąz w konk 50m st motylkowym z czasem 30,95(życiówka poprawiona o ok 1,3 sek)

Drugim startem było 50m st grzbietowym- nie wyszedł gdyż poślizgnęła się na ścianie podczas startu. Trzeci start był najlepszy. Do 100M stylem dowolnym podeszła z pełną determinacją i pewnie wygrała w swej kat wiekowej z czasem 1:01,19 (życiówka). Czas okazał się na tyle dobry, że wszedł do finału tej konkurencji.

Finały odbyły się po zakończeniu startów indywidualnych. Okazało się że Karolina jest najmłodszą finalistką. W finale płynęła w doborowym towarzystwie. Oto skład finału i wyniki:

Konkurencja 18, 100m dowolny Kobiet Open 2015-02-15
Finał
1. TCHÓRZ Alicja rocznik 92 MKS Juvenia Wrocław 56.97 717( wielokrotna mistrzyni Polski seniorów, olimpijka)
2. BART Patrycja rocznik 97 MKS Pałac Katowice 58.41 666
3. KUNKA Kamila SO rocznik 96 UKP UNIA Oświęcim czas: 58.93
4. JAGODA Weronika rocznik 95 AZS AWF Katowice czas: 1:00.82
5. MUCHA Karolina rocznik 99 K.S.Wodnik Śrem czas: 1:01.60
6. MICHALCZYK Urszula rocznik 97 UKP UNIA Oświęcim czas: 1:01.71

Oprócz Karoliny bardzo dobrze wystartowali dwaj gimnazjaliści Albert Weber i Dawid Wawrzynkiewicz (młodsi koledzy z rocznika 2001). Obaj wraz z Karoliną są w fazie przygotowań do mistrzostw Polski Juniorów ( już w marcu : chłopcy w Olsztynie, Karolina w Oświęcimiu) . W swoich startach ustanowili sporo życiówek , zwłaszcza Albert( szybko doszedł do siebie po chorobie sprzed tygodnia).

W zawodach brali udział również zawodnicy z klas sportowych przy Szkole Podstawowej nr 6. Bardzo dobrze zaprezentowała się Wiktoria Kasprzak z V klasy. Kilkukrotnie czwarta w swych konkurencjach (podopieczna Agaty Ratajczak). O pechu może mówić szóstoklasistka Paulina Wielińska, która zachorowała podczas wyjazdu co wykluczyło ją ze startów.

Miłą niespodzianką był złoty medal sztafety piątoklasistów! Sztafetę tworzyło czterech chłopców i cztery dziewczęta. Nagrodą dla zwycięzców był słodki tort, którym podzielili się z pozostałymi zawodnikami Wodnika.