Podsumowanie pierwszego etapu Grand Prix Śremu w pływaniu

W dniu 14.12.2014 na basenie Śremskiego Sportu odbyło się podsumowanie pierwszego etapu Grand Prix Śremu, współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Zawody odbyły się w świątecznej atmosferze, a gościem honorowym był Święty Mikołaj, który rozpoczął zawody wprowadzając komisję sędziowską. Klub otrzymał w prezencie maskotkę klubową, na której nazwę ogłoszono konkurs.

W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników z terenu całej Wielkopolski. Dwie najmłodsze kategorie rywalizowały na dystansie 100m stylem grzbietowym, pozostali na dystansie 200m stylem dowolnym. Po zakończeniu poszczególnych kategorii wręczano dyplomy i upominki dla trzech najlepszych zawodników.

pełne wyniki zawodów znajdują się tutaj: Grand Prix Śremu w pływaniu 14.12.2014r. (Wyniki)

Zawodnicy Wodnika Śrem osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Na wyróżnienie zasługują :

-w kat I drugie miejsce na 200m st dowolnym zajęła Laura Skiba uzyskując czas 2:29,03

Po trzech edycjach pierwszego etapu zajęła I m-ce w swej kategorii wiekowej

– w II kat wiekowej rewelacyjnie popłynęła Paulina Wielińska ,która z czasem 2:27,64 zdeklasowała swe rywalki z blisko 10-cio sekundową przewagą. Po trzech edycjach pierwszego etapu zajęła I m-ce w swej kategorii wiekowej.

-w kat III dwie śremianki zajęły na 200m st dowolnym I i II m-ce. To Wiktoria Kasprzak a za nią Olga Foerster. Obie zawodniczki osiągnęły bardzo dobre czasy poniżej 3 minut wyprzedzając rywalki podobnie jak ich starsza koleżanka klubowa ok. 10 sekund. Po trzech edycjach pierwszego etapu pierwsze m-ce zajmuje jednak Olga a II jest Wiktoria.

W tej kategorii wiekowej mamy jedynego chłopca , który zajął m-ce na podium. Jest to Jakub Czekała -po trzech edycjach pierwszego etapu jest III.

-w kat IV najlepsze m-ce tj IV zajęła Aleksandra Stachowska ale na wyróżnienie zasługują także Joanna Szałek i Zuzanna Grzelka które uzyskały bardzo dobre czasy na 100m st grzbietowym.