Promenada jak za dawnych lat – staropolskie smaki – szczegóły imrezy

W niedzielę, 28 września w godz. od 13.00 do 18.00, odbędzie się impreza “Promenada jak za dawnych lat – staropolskie smaki”. Szóste już spotkanie realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Śremie, tym razem, będzie miało ludowo-wiejski charakter. Klimat retro zapewnią stylizowane stoiska, wystawy i scenografia.

W programie imprezy: degustacja kilkunastu potraw regionalnych, foto-atelier w scenerii wsi, koncert Orkiestry Towarzystwa Muzycznego, występ Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa z Kapelą Dudziarską z Krobi, jarmark rękodzielniczy, przejażdżki kolejką “Madagaskar”, wystawa literatury kulinarnej, kiermasz książek i inne. Rozstrzygnięte będą trzy konkursy z nagrodami: na oryginalny strój chłopski, na retro-aranżację stoisk gastronomicznych i na najsmaczniejszą potrawę.

[pe2-image src=”http://lh5.ggpht.com/-4IFDgzXgSqA/VCKXzmasPCI/AAAAAAAABDg/UlF0djoFKLc/s144-c-o/promenada_jak_za_dawnych_lat_staropolskie_smaki_srem.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/102407850867833801643/20140924#6062574961135729698″ caption=”W niedzielę, 28 września w godz. od 13.00 do 18.00, odbędzie się doroczna impreza „Promenada jak za dawnych lat – staropolskie smaki”. Szóste już spotkanie realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Śremie, tym razem, będzie miało ludowo-wiejski charakter. Klimat retro zapewnią stylizowane stoiska, wystawy i scenografia.więcej na www.kulturalny.naszsrem.pl” type=”image” alt=”promenada_jak_za_dawnych_lat_staropolskie_smaki_srem.jpg” ]

Tegoroczne spotkanie finansowane jest głównie z środków pozyskanych przez bibliotekę od Stowarzyszenia Lider Zielonej Wielkopolski z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Impreza wpisuje się w Lokalną Strategię Rozwoju Lider Zielonej Wielkopolski, której celem jest zrównoważony rozwój społeczny, wspomaganie integracji, inicjatyw lokalnych i rozwoju przedsiębiorczości.

Impreza nawiązuje do tradycji kulturowej i kulinarnej dawnej wielkopolskiej wsi. Chcemy promować i przypomnieć dawne wiejskie smaki, receptury i często zapomniane już nazwy (szagole, ślepe ryby, rumpuć, szare kluchy, parzybroda, kaszok itp.). Do współpracy zaprosiliśmy podmioty gospodarcze, producentów żywności a także sołectwa: Mechlin, Błociszewo, Niesłabin, Dalewo, Wyrzeka. Wspólna organizacja służy integracji i ożywia lokalną społeczność. Zapraszamy na promenadę całe rodziny – mieszkańców naszego miasta i gminy oraz gmin ościennych. Chętnych zapraszamy z rekwizytami z epoki lub w retro kreacjach. Stwórzmy razem nostalgiczny nastrój przeszłości, zapewniający chwilę wytchnienia od codziennego pędu. Razem i w radosnym nastroju, kulinarnie i kulturowo będziemy smakować dawną wieś. Wstęp na imprezę jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Urząd Miejski w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.