19 marca o godz. 20:30 wyłączmy światło!

0
221

Gmina Śrem 19 marca br. kolejny raz przyłącza się do akcji pn. „60+ Godzina dla Ziemi” realizowanej po raz dziewiąty przez WWF -Światowy Fundusz na rzecz Przyrody gasząc na 60 minut oświetlenie na Promenadzie i ul. Nadbrzeżnej.

W sobotę 19 marca 2016 r. o godz. 20.30 zachęcamy mieszkańców Śremu do udziału w akcji „60+ Godzina dla Ziemi” w swoich domach wyłączenie oświetlenia oraz urządzeń elektrycznych.

Godzina dla Ziemi – Earth Hour to akcja zapoczątkowana w 2007 roku przez WWF – World Wide Fund for Nature. Akcja ma na celu nakłonienie zwykłych ludzi, przedsiębiorstwa oraz instytucje do wyłączenia na 60 minut oświetlenia oraz urządzeń elektrycznych w domach oraz biurach oraz skłonić do refleksji nad zmianami klimatu oraz wyrażenie osobistego symbolu zaangażowania w ochronę środowiska.

Każdego roku tysiące miast włącza się do akcji gasząc oświetlenie najbardziej rozpoznawalnych obiektów. W 2015 roku były to między innymi paryska Wieża Eiffla, londyński Tower Bridge, berlińska Brama Brandenburska i warszawski Pałac Kultury i Nauki.

W 2016 roku godzina dla ziemi jest godziną dla wilka. WWF zdecydowało tak z uwagi na ryzyko przywrócenia polowań na wilki. Obecnie w Polsce zamieszkuje zaledwie 1.000 osobników, pomimo to Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, który można nazwać wilczą ostoją. Pojawiają się jednak głosy ludzi, którzy chcą zgodzić się na odstrzał wilków w Polsce.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStart II edycji akcji ROWER POMAGA
Następny artykułZgłosił kradzież samochodu, który wcześniej pożyczył koledze
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here