19 krzewów konopi indyjskich w Błażejewie

0
326

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Śremie ujawnili uprawę konopi indyjskich. Detektywi zabezpieczyli rośliny oraz ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy zajmowali się uprawą. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W lipcu br. policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową śremskiej Policji w toku wykonywanych czynności, na polanie przy kompleksie leśnym w Błażejewie, ujawnili uprawę konopi indyjskich.

W sumie funkcjonariusze znaleźli miejsce, gdzie było posadzonych 19 krzewów.

Policjanci zabezpieczyli rośliny. Z każdej można otrzymać 22 gramy marihuany.

Na początku nie było wiadomo kto zajmuje się uprawą konopi. Detektywi podjęli szereg czynności operacyjnych i ustalili, że krzewami „opiekuje się” trzech młodych mężczyzn, 20 – letni mieszkaniec gminy Dolsk oraz 19 – latek i 17 – latek z gminy Książ Wlkp.

Wczoraj, 19 sierpnia, kryminalni zatrzymali wymienionych mężczyzn. Okazało się, że uprawiali oni nie tylko krzewy pod lasem w Błażejewie, ale część tych konopi przenieśli i posadzili w rejonie swoich domów.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Kto wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawia konopie podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBeach Soccer ponownie odbędzie się tego lata na plaży w Śremie
Następny artykułAkcja śremskiej policji dotycząca walki z dopalaczami
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here