W sobotę 25 kwietnia 2015 roku grup Gimnazjalistów w składzie Wiktoria Musielak, Karolina Mucha, Michał Szewczyk, Dawid Wawrzynkiewicz i Albert Weber uczestniczyła w Mistrzostwach Konina w pływaniu. Zawody zgromadziły na starcie 225 zawodników z 10 klubów. Śremscy zawodnicy w swoich 20 indywidualnych startach wywalczyli 18 medali.

Podczas zawodów rozegrany został także wyścig australijski, polegający na tym, że zakwalifikowani zawodnicy startują na dystansie 50 m stylem dowolnym – ostatni na mecie odpada. Pozostali zawodnicy wychodzą z wody i po ok. 1 minucie startują po raz kolejny – znów odpada ostatni. Wyścig trwa tak długo, aż zostanie dwójka najlepszych. Wyścig wymaga nie tylko wytrzymałości ale także dobrego rozegrania taktycznego.

Do wyścigu tego kwalifikowało się 6 zawodników z największą ilością punktów. Z WODNIKA awansowało aż 4 zawodników: Wiktoria Musielak, Karolina Mucha oraz Michał Szewczyk i Albert Weber.

Zarówno Karolina jak i Michał wygrali swoje wyścigi zdobywając złote medale oraz nagrody rzeczowe. Poza tym Karolina Mucha w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce a Michał Szewczyk – trzecie.

materiał dzięki uprzejmości KS Wodnik Śrem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.