18 medali Wodnika Śrem podczas Mistrzostw Konina w pływaniu

0
247

W sobotę 25 kwietnia 2015 roku grup Gimnazjalistów w składzie Wiktoria Musielak, Karolina Mucha, Michał Szewczyk, Dawid Wawrzynkiewicz i Albert Weber uczestniczyła w Mistrzostwach Konina w pływaniu. Zawody zgromadziły na starcie 225 zawodników z 10 klubów. Śremscy zawodnicy w swoich 20 indywidualnych startach wywalczyli 18 medali.

Podczas zawodów rozegrany został także wyścig australijski, polegający na tym, że zakwalifikowani zawodnicy startują na dystansie 50 m stylem dowolnym – ostatni na mecie odpada. Pozostali zawodnicy wychodzą z wody i po ok. 1 minucie startują po raz kolejny – znów odpada ostatni. Wyścig trwa tak długo, aż zostanie dwójka najlepszych. Wyścig wymaga nie tylko wytrzymałości ale także dobrego rozegrania taktycznego.

Do wyścigu tego kwalifikowało się 6 zawodników z największą ilością punktów. Z WODNIKA awansowało aż 4 zawodników: Wiktoria Musielak, Karolina Mucha oraz Michał Szewczyk i Albert Weber.

Zarówno Karolina jak i Michał wygrali swoje wyścigi zdobywając złote medale oraz nagrody rzeczowe. Poza tym Karolina Mucha w klasyfikacji generalnej zajęła pierwsze miejsce a Michał Szewczyk – trzecie.

materiał dzięki uprzejmości KS Wodnik Śrem

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPolicjanci zabezpieczyli ponad 113 kg tytoniu bez banderoli
Następny artykułŚmiertelny wypadek w Mszczyczynie (gmina Dolsk)
Rodowity śremian, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here